Workshopy pro studenty

Jak lépe zvládat stres – Ing. Lukáš Kučera

Termín: pondělí 15. 5. 2023, 16:00-19:00, on-line, přihláška

Dozvíte se, co je stres a jak působí na různých úrovních našeho prožívání – psychické, fyzické a emoční. Zejména nás bude zajímat, jak ovlivňuje naší schopnost se soustředit, učit se, rozhodovat či plánovat. Zaměříme se na zmírňování dlouhodobého stresu ze studia, i na zvládání akutního stresu – například ze zkoušek. Vyzkoušíme si cvičení na zmírňování stresu, zapojující nejen naší mysl, ale i naše smysly, dech a celé tělo. Dostanete také praktické tipy na plánování a organizaci svého času. Věnovat se budeme i zvládání a prevenci prokrastinace.

Efektivní komunikací k lepším vztahům - Mgr. Zdeňka Voštová

Termín: středa 17. 5. 2023 nebo středa 21. 6. 2023, 14:00-17:00, prezenční, přihláška
Místo: Na Pěšinách 66, Praha 8 - Kobylisy
Kapacita: 12 účastníků

Chtěli byste mluvit otevřeně a konstruktivně o nepříjemných věcech?
Jak s klidem zvládat neshody a konfliktní situace?
Stáli byste o to umět ustát emočně vypjatou situaci?
Workshop nenásilné komunikace je určen všem, kteří se chtějí zdokonalit v komunikačních technikách, efektivněji řešit konflikty a vytvářet komunikační prostředí, které podporuje kvalitní vztahy.

Jak lépe odpočívat – Ing. Lukáš Kučera

Termín: pondělí 29. 5. 2023, 14:00-17:00, on-line, přihláška

Inspirujete se, jak si udržet energii v průběhu dne a jak ji obnovovat v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Dozvíte se, proč je spánek tak důležitý pro naši schopnost se soustředit a učit se a jak pomoci tomu, abychom spali kvalitněji. Dostanete různé tipy na to jak aktivně a pasivně odpočívat. A také proč a jak hledat rozumnou rovnováhu studijního, osobního a případně ještě pracovního života. Vyzkoušíte si různé relaxační metody včetně progresivní relaxace a práce s vizualizací.

Psychohygiena pro studenty - Mgr. Zdeňka Voštová

Termín: středa 7. 6. 2023, 14:00–17:00, prezenční, přihláška
Místo: Na Pěšinách 66, Praha 8 - Kobylisy
Kapacita: 12 účastníků

Na tomto prožitkovém workshopu budeme mluvit o hledání zdrojů, které nám pomáhají vypořádat se s náročnými situacemi a stresem. Dostaneš zde v bezpečném prostředí příležitost k zastavení a reflexi a pokud budeš chtít, tak můžeš sdílet s ostatními, jak Ti aktuálně je, co se daří, za co jsi vděčný/vděčná a také toho, co Tě trápí či co bys potřeboval/a jinak. Na setkání se budeme věnovat i hledání nových perspektiv, jak můžeš svou situaci vnímat.


S dotazy a nápady se obracejte na veronika.jonakova@matfyz.cuni.cz
Informace o workshopech sdílíme také na našem Instagramovém účtu