21. ledna 2020

Informatická sekce Matfyzu a Nadace RSJ již potřetí ocenily autory nejlepších diplomových prací z oblasti software.

Vyhledávač z Matfyzu slaví další úspěch
14. ledna 2020

Softwarový nástroj určený k vyhledávání ve videu, který vyvíjejí studenti informatiky, obsadil první dvě místa na mezinárodní soutěži Video Browser Showdown (VBS) v korejském Tedžonu.

Zemřela docentka Jaroslava Kalvová
13. ledna 2020

Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 10. ledna 2020 zemřela doc. RNDr. Jaroslava Kalvová, CSc., emeritní pracovnice Katedry fyziky atmosféry.

Novoroční gratulace
1. ledna 2020

Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti,

již po osmé se s vámi chci ohlédnout za uplynulým kalendářním rokem a nahlédnout do toho nového, právě začínajícího.

Nejlepší práce v oblasti spektroskopie
17. prosince 2019

Celkem pět zástupců Matematicko-fyzikální fakulty UK získalo ocenění v soutěži, kterou každoročně pořádá Spektroskopická společnost Jana Marka Marci.

Ceny děkana za nejlepší bakalářské a diplomové práce
12. prosince 2019

V rámci zasedání Vědecké rady MFF UK ve středu 4. 12. předal děkan fakulty prof. Jan Kratochvíl ceny autorům nejlepších studentských bakalářských a diplomových prací za akademický rok 2018/2019.

DGM ocenila článek z Matfyzu
5. prosince 2019

Společnost pro materiálový výzkum (DGM) každoročně upozorňuje na nejlepší článek z oblasti fyziky kovů vydaný v Německu. Letos získala Cenu Wernera Köstera publikace autorského týmu pod vedením doc. Martina Vlacha.

Zemřel docent Jaroslav Křivánek
4. prosince 2019

Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 1. prosince 2019 zemřel doc. Ing. Jaroslav Křivánek, Ph.D., vedoucí Skupiny počítačové grafiky na Katedře softwaru a výuky informatiky.

Doc. Kalbáčová převzala ocenění za propagaci české vědy
29. listopadu 2019

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy udělilo doc. Janě Kalbáčové Vejpravové Cenu Františka Běhounka za propagaci a popularizaci české vědy v Evropském výzkumném prostoru.

Programátoři z Matfyzu vyhráli medicínský hackathon
29. listopadu 2019

Mobilní aplikace, kterou za 48 hodin vytvořil tým absolventů Matfyzu, pomůže nevidomým diabetikům.

Studenti Matfyzu ovládli soutěž v matematickém modelování
28. listopadu 2019

Tři studentské týmy úspěšně reprezentovaly Matfyz v české verzi soutěže SCUDEM 2019.

Národní den velkých výzkumných infrastruktur ČR 2019
26. listopadu 2019

V úterý 19. listopadu proběhl na MFF UK 4. Národní den velkých výzkumných infrastruktur pořádaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Profesor Jan Trlifaj jmenován Fellow of the AMS
25. listopadu 2019

Americká matematická společnost jmenovala profesora Jana Trlifaje za Fellow of the AMS. Dosud jen třem českým matematikům se dostalo této pocty.

Excelentní vědci převzali Ceny Neuron
7. listopadu 2019

Nadační fond Neuron již po desáté rozdal svá ocenění. K osmičce laureátů letos patří dva mladí vědci z Matfyzu – astrofyzik Ondřej Pejcha a Martin Balko, který se věnuje aplikované matematice. Ocenění za významný vědecký objev získal matematik Jan Nekovář z pařížské Sorbonny.

Hygiea kandiduje na nejmenší trpasličí planetu
5. listopadu 2019

Planetka Hygiea by se mohla stát nejmenší trpasličí planetou Sluneční soustavy. Mezinárodní vědecký tým, jehož součástí byli astronomové z UK, těleso poprvé pozoroval v takovém rozlišení, že bylo možné zkoumat jeho povrch a spolehlivě určit velikost i tvar.

Už brzy ve vaší hlavě
1. listopadu 2019

V desítkách kin po celé republice se diváci v těchto dnech setkávají s krátkým filmem, ve kterém se tři osobnosti české kultury vyznávají ze své náklonnosti k matematice, fyzice a informatice.

Neutrino Geoscience 2019 Prague
31. října 2019

Mezinárodní konference minulý týden v Praze představila nejnovější poznatky z oblasti výzkumu geoneutrin.