Letní škola učitelů informatiky

Pod záštitou Matematicko-fyzikální fakulty pořádáme letos již 30. běh Školy učitelů informatiky, na který bychom chtěli pozvat učitele informatiky, kterým záleží na jejich osobním rozvoji v oboru. Proběhne tradičně v Lipnici nad Sázavou v termínu 14. 8. 2023 – 25. 8. 2023.

Nemálo učitelů informatiky má v současnosti obavy nebo pociťuje nejistotu při přípravě nového předmětu Informatika. Jsme přesvědčeni, že jsme schopni poskytnout účinnou pomoc. Náš lektorský tým tvoří jak odborníci na informatiku, tak učitelé základních a středních škol. Někteří z našich lektorů spolupracují s NPI na realizaci revize RVP a přípravě kurzů podporujících zavádění revize do školní praxe. Jsme, díky tomu, velmi dobře seznámeni s myšlenkami nových RVP a dokážeme tak v nich rozklíčovat i méně srozumitelná hesla.

Při sestavování rozvrhu pro Školu platí, že se nezaměřujeme pouze na to, co by učitelé měli učit, ale i na to co by učitelé měli znát, aby se jim dobře učilo. Aby učitelé sami dokázali posoudit, co a jak učit tak, aby byly účelně naplněny myšlenky a požadavky nové Informatiky. Právě nový předmět Informatika staví mnohé učitele před nesnadný úkol vytvořit jeho novou náplň, a pro mnohé o to nesnadnější, jestliže informatiku sami nevystudovali. My se na kurzu snažíme vytvořit podnětné prostředí, které pomůže učitelům hledat jejich vlastní řešení. Pozitivní ohlasy účastníků z minulých let potvrzují, že se nám to daří.

Detailní informace o Škole zveřejňujeme na stránkách a případné dotazy vám rádi zodpovíme na adrese lipnice@ksvi.mff.cuni.cz

Zveřejněno dne: 26. 4. 2024
Letní škola učitelů informatiky