Studentské spolky

Na Matematicko-fyzikální fakultě působí několik studentských spolků. 

Spolek Matfyzák

Nejstarším spolkem na MFF je Spolek Matfyzák, který na naší fakultě působí už od roku 2004. Hlavní akce, které Spolek pořádá, jsou Matfyzácký ples, konající se tradičně v březnu v paláci na Žofíně, a Beánie, tedy tradiční rituální přijímání prváků a následná párty ve fakultní budově v Troji. Kromě toho Spolek pořádá různé menší akce, jako jsou návštěvy divadel, darování krve v ÚHKT na Karlově náměstí nebo třeba Le Tour de Pub. Poslední jmenovaná událost je mezi studenty velmi oblíbená, členové Spolku se studenty navštěvují různé restaurační podniky a objevují tak nová zákoutí města.

Kromě akcí Spolek funguje i jako zdroj informací. Vydává například Matfyzáckou kuchařku, ve které se čtenáři dozví nejen informace o studiu na MFF, ale třeba i jak se pohybovat po Praze, kde se u fakultních budov mohou jít najíst, jak nezemřít hlady na koleji a jiné. Kuchařku lze najít i online na kucharka.matfyzak.cz.

Zároveň je Spolek aktivní na Facebooku, kde spravuje studentské skupiny a slouží jako rychlá pomoc v případě libovolných potíží se SISem, studiem a tak podobně.

Pokud tě spolek zaujal a chceš se přidat, napiš e-mail na zajemci@matfyzak.cz nebo zprávu na Facebooku https://www.facebook.com/spolek.matfyzak/.

Matfyz Developer Student Club

Matfyz Developer Student Club (MDSC) je studentský spolek sdružující studentky a studenty z řad stávajících ale i budoucích studentů MFF UK, které nad rámec svých povinností baví vývoj nejrůznějších aplikací, učení se novým technologiím a postupům aplikovaných v praxi nebo účastnit se týmových soutěží v oblasti Computer Science. Organizačně se spolek hlasí ke Spolku Matfyzák, ze kterého byl vyčleněn a má vlastní samosprávu. Členové spolku se nezávazně mohou podílet na vývoji stávajících projektů, účastnit se, nebo organizovat semináře, či si jen tak zkamarádit. Do spolku se můžeš přidat kdykoliv v průběhu roku. Pokud máš obavy, jak časově skloubíš školu a spolek tak tuto starost klidně vypusť z hlavy, chceme aby tě spolek bavil, a nezatěžoval.

Náš poslední projekt - https://mathletics.mff.cuni.cz
Náš web - https://matfyz-developer-student-club.github.io/websites/

Matfyz Girls

Jsme spolek, jehož cílem je vzájemně propojit ženskou komunitu na Matfyzu, jak už mezi jednotlivými ročníky, sekcemi nebo i s absolventkami. Dále také pořádáme zajímavé akce, nejen pro matfyzačky, které z minulosti zahrnují například přednášku s úspěšnými absolventkami Matfyzu. Oficiálně fungujeme pod záštitou spolku Matfyzák, jakožto jeho dceřiný spolek. Pokud byste se chtěli zapojit do organizace nebo jen měli nápad na zajímavou akci, neváhejte nás kontaktovat e-mailem nebo na sociálních sítích.

Facebook: https://www.facebook.com/matfyzgirls
Instagram: https://www.instagram.com/matfyzgirls/
Web: https://matfyzgirls.cz/
E-mail: spolek@matfyzgirls.cz

Pro ty, kteří mají zájem se stát součástí naší komunity máme také facebookovou skupinu. 

Skupina: https://www.facebook.com/groups/matfyzgirls

Matfyz Queer 🏳️‍🌈

Jsme s hrdostí studentský duhový spolek MFF UK. Ať už jste součástí Matfyzu, nebo přicházíte odjinud, srdečně vás zveme, abyste se k nám přidali. Spolek Matfyz Queer je otevřený všem, kdo sdílí naši touhu po inkluzi, vzájemném poznávání, kamarádství plném tolerance a porozumění. Přijďte a staňte se součástí tohoto inspirativního prostředí, kde je každý vítán, bez ohledu na sexuální orientaci či genderovou identitu.

Všechny informace a hlavní komunikaci najdete na našem Discordu, případně vám můžeme pozvánky na akce zasílat mailem.

Pokud nechcete poprvé na akci přijít sami, není to problém, vezměte s sebou kamaráda*ku a nebo se můžete dopředu seznámit s někým z vedení. Jsme tu proto, abychom vám usnadnili první kroky.

Pro dotazy nebo zájem o připojení nás neváhejte kontaktovat na matfyzqueer@matfyz.cz. Těšíme se na vás.🙂 

SIAM

SIAM Student Chapter Prague je studentský spolek, který je součástí prestižní celosvětové společnosti pro průmyslovou a aplikovanou matematiku SIAM. K hlavním cílům spolku patří posilování spolupráce mezi studenty aplikované matematiky a příbuzných oborů, budování kontaktů na odborníky z praxe, a propagace aplikované matematiky obecně. Za tímto účelem spolek pořádá pravidelné semináře, jednorázové kurzy, workshopy a studentská setkání s cílem vzdělávat se a poskytovat prostředí pro výměnu informací a myšlenek mezi matematiky, inženýry a vědci. Studenti, kteří se stanou členy Student Chapter, zároveň automaticky získávají možnost bezplatného členství v mezinárodní organizaci SIAM. Pro více informací navštivte naše stránky http://siam.cuni.cz/ nebo nás kontaktujte na siam@karlin.mff.cuni.cz.

SPIE

Studentská kapitola SPIE/OSA je sdružením studentů fyziky v oborech blízkých optice. Hlavním posláním je sdružovat komunitu fyziků a pomáhat jim v jejich osobním růstu a také popularizovat fyziku široké veřejnosti. Potkat nás můžete například na Noci vědců, Gaudeamu, Festivalu vědy nebo na jedné z přednášek Fyziky v experimentech. Napsat nám můžete na info@spie.cz a na našich stránkách www.spie.cz.

ZAZI

Zazi je živá a mladá kultura na MFF. V pražskejch klubech s duší pořádáme koncerty, party, slam, ale můžeš s náma zažít třeba i večer u ohně na skále, hromadnou tvorbu obrovský koláže nebo trip do národního divadla. Jestli chceš vždycky vědět, co se děje, koukni se na naší fb stránku: https://www.facebook.com/spolekzazi

 

Za obsah této stránky zodpovídá: Akademický senát.