Office 365

Všichni zaměstnanci i studenti Univerzity mohou používat Office 365 službu.
Pro přihlášení do Office 365 použijte https://portal.office.com/. Zde do přihlašovacího pole zadejte jakoukoliv emailovou adresu, která končí na cuni.cz (např. a@cuni.cz). Budete přesměrování na univerzitní autentizační službu (CAS), kde se přihlásíte svým univerzitním účtem (jako do SIS apod.) a budete přesměrováni zpět do Office 365.
Shrnutí dostupných vlastností v rámci Office 365 je zde. UK se týká varianta A1.

Podrobnější popis některých služeb v rámci Office 365

Email

Součástí Office 365 je emailová schránka s kapacitou 50 GB (služba Outlook). Schránka je vytvořena automaticky (společně s účtem v Office 365), jakmile se osoba začne být studentem/zaměstnancem univerzity. Adresa schránky je UKČO@o365.cuni.cz a login_name@o365.cuni.cz. Pro odchozí emaily (From hlavička mailu) je nastavena adresa UKČO@o365.cuni.cz. Toto nastavení není možné změnit.
Upozornění: Na mnoha místech se v rámci Office 365 zobrazuje řetězec UKČO@cuni.cz. Toto není emailová adresa, ale jednoznačný identifikátor uživatele v rámci Office 365.
Pokud schránku nechcete používat, je vhodné si nastavit automatické přesměrování na jinou adresu. Návod na nastavení přesměrování:
  1. Kliknout na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu
  2. V zobrazeném panelu nastavení kliknout na odkaz Mail (dole)
  3. Otevře se panel na levé straně. Zde kliknout na Mail → Account → Forwarding.
  4. V okně zaškrtnout Start forwarding a napsat adresu pro přesměrování.