Výsledky děkanského sportovního dne

29. října 2013
Příběh letošního děkanského sportovního dne by nebyl úplný bez výsledků turnajů. Jak vše dopadlo, zjistíte z výsledkových tabulek.

Ještě před začátkem oficiálního programu ožilo Sportovní centrum UK v Hostivaři zvláštním shonem. Mezi rozcvičujícími se studenty se míhali pořadatelé a předem vysvětlovali, co a jak proběhne, kdo organizuje který sport a kdy budou asi výsledky.

Sportovní klání zahájil děkan fakulty prof. Jan Kratochvíl, následovalo rozdělení do družstev a krátké rozehrávání. Pak se hluk v hale změnil a bylo jasné, že teď už jde o co nejlepší umístění. Soutěžící se koncentrovali na hru a mezi sebou si vyměňovali pouze krátké úsečné věty. Halou znělo pohvizdování sportovní obuvi, která střídavě brzdila a rozbíhala se po podlaze. Jen u šachistů se rozhostilo hrobové ticho, v němž se koncentrovalo napětí i soustředění.

Souhrnné tabulky ukazují, jak všechno nakonec dopadlo. Bohužel, nevíme, zda v rámci volných disciplin překonal někdo sám sebe či svůj osobní rekord, ale věříme, že podobná drobná osobní vítězství k děkanskému dni patřila.

Výsledky turnajů

1. Klimovič, Töpfer
2. Bílková, Dvořáková
3. Graganov, Petrla

V letošním roce proběhne po dlouhé době samostatný děkanský den MFF UK. Jeho náplní budou především nejrůznější formy pohybu. Podle chuti si každý student nebo zaměstnanec může zvolit tradiční či docela nové sporty v soutěžní i nesoutěžní podobě. Děkanský den patří všem studentům a zaměstnancům fakulty. Bohatou nabídku turnajů doplní i další volné sportovní aktivity a drobné občerstvení. Veškeré dění proběhne v areálu Sportovního centra UK v Hostivaři.

Na vítěze všech soutěží čekají hodnotné ceny. Oceněni budou i další účastníci!

Aktualizace podmínek

Své síly můžete poměřit také s vedením fakulty, které sestavilo dvoučlenné týmy pro herní víceboj. Do herního víceboje bude zahrnuto prvních deset přihlášených dvojic. Rozhoduje datum a čas doručení e-mailu pořadateli. Uzávěrka přihlášek je shodná s ostatními sporty, tedy 18. 10. 2013.

Původně plánovaný kvalifikační šachový turnaj pro víceboj je zrušen.

Časový rozvrh

9.30 Zahájení ve velké hale Sportovního centra UK,
  krátký projev děkana, informace pořadatelů k jednotlivým akcím.
9.45 – 16.00 Turnaje
15.00 – 16.00 Vyhlášení výsledků ve velké hale
14.15 – 17.00 Volné plavání pro všechny

Děkanský den MFF UK nabízí několik sportů ve formě turnaje, další aktivity mají relaxační a zábavně-naučnou podobu. Družstva i jednotlivci se mohou hlásit podle pokynů uvedených v Přehledu turnajů.

Pořádající KTV připravila herní víceboj s vedením fakulty, turnaje ve volejbale, florbale, stolním tenisu, badmintonu, netradičním kanjamu a v šachu. Nabídku doplňují také nesoutěžní aktivity, volné plavání a stručné kurzy wellness – fitness a tai chi. Stačí si jen vybrat!

Sport na Matfyzu

Mistři republiky v šermu fleretem, medaile z mistrovství republiky ve vodním slalomu, družstvo mužů ve volejbalové extralize, vynikající umístění orientačních běžců v celostátních žebříčcích a jedna medaile z mistrovství světa v orientačním běhu, to jsou největší úspěchy sportovců spojených s MFF UK. Mnoho dalších však našlo díky fakultě zalíbení ve sportu na rekreační úrovni. V této tradici chce pokračovat i letošní Děkanský den.

Volejbal

Nejdelší tradici má však na MFF UK volejbal, který se jako součást tělesné výchovy vyučuje od jejího založení. Počátkem 60. let 20. století jeho význam stoupl hlavně zásluhou tehdejšího asistenta a bývalého reprezentanta Zdeňka Malého.

Volejbal je už po desetiletí fakultním profilovým sportem. V roce 2013 se odehrál 55. ročník sportovně–společenské akce Přebory fakulty. Oddíl sportovního klubu VŠSK MFF Praha je v současné době se sto padesáti členy, sedmi družstvy mužů (A – G) a čtyřmi družstvy žen (A – D) největším volejbalovým oddílem dospělých v ČR.

K jeho členům patří z velké části studenti, absolventi a zaměstnanci MFF. Střediskem činnosti je sportovní areál na Albertově, rekonstruovaný fakultou do důstojné podoby v roce 2002. V letech 1972 – 1973, 1974 – 1975 a 2001 – 2003 hrálo A družstvo v nejvyšší soutěži ČR – extralize – a bylo pokládáno za nejlepší amatérské družstvo v republice.

Další informace nabízí stránka Historie volejbalu na MFF.

Sport pro zdraví a krásu

Různé formy cvičení jsou do výuky na MFF UK zařazeny od vzniku KTV. V letech 1980 až 1990 byly pořádány celostátní soutěže v tzv. pódiových skladbách, v nichž studentky MFF pod vedením Evy Blahušové čtyřikrát zvítězily. Reprezentovaly Československo na festivalech v Hamburku, Berlíně, na světové gymnaestrádě v Amsterodamu a byly pozvány na mistrovství světa v Rope Skipping do amerického Seattlu. Bohužel se tehdy z finančních důvodů nemohly zúčastnit. V modernější podobě fitness může tento sport vyzkoušet také.

- OMK -