Vědecký den pro děti – Vědohraní

24. května 2013
Na den dětí proběhne již šestý ročník akce o vědě pro děti s názvem Vědohraní, které pro veřejnost pořádá MFF UK. Uskuteční se 3. června 2013 v areálu fakulty V Holešovičkách 2 v Praze 8.

Na den dětí proběhne již šestý ročník akce o vědě pro děti s názvem Vědohraní, které pro veřejnost pořádá MFF UK. Uskuteční se 3. června 2013 v areálu fakulty V Holešovičkách 2 v Praze 8.

Během dne plného experimentování, soutěží a ukázek efektních fyzikálních pokusů mohou děti absolvovat jeden ze dvou soutěžních okruhů (malý okruh pro věkovou kategorii do 10 let, nebo velký okruh pro starší děti).

Svá zajímavá „kouzla“ si v programu jistě najde předškolák, ale i student střední školy, nebo zástupce rodičovské či učitelské veřejnosti.

Vědohraní – Den dětí na MFF, to je zábava s fyzikou: fyzikální experimenty i hravá fyzikální soutěž.

Návštěvníci si mohou prohlédnout temnou místnost plnou světelných efektů, seznámit se s tím, jaké zajímavosti připravila příroda pro člověka při teplotách okolo –200 °C, nahlédnout do zákoutí přírody, která nám prosté oko neodhalí, anebo se setkat s robotem, který se prezentoval v dubnu ve Vídni.

„Hraní s fyzikou“ je ilustrací toho, co by mohlo být standardní součástí školních hodin, chceme-li stimulovat zvědavost a tvořivost dětí. Jejich probuzený zájem pak může vést k „opravdové vědě“, která je náplní práce pořádající fakulty a dalších institucí, zkonstatoval před několika lety zakladatel akce doc. Jiří Dolejší.

Na Vědohraní se také tradičně představí kluby Asociace malých debrujárů, která je partnerem při pořádání této neotřelé akce, které kromě soutěžního stanoviště připravily dvě debrujárské herny.

- AHA -

Více info: Pozvánka Web