Studenti Matfyzu bodovali v soutěži SVOČ

30. května 2022

Ve slovenské Bratislavě se na konci května uskutečnilo závěrečné kolo 22. ročníku SVOČ (Studentská vědecká a odborná činnost) v matematice a informatice. Studenti Matfyzu si ze soutěže přivezli celkem 17 ocenění.

Finálové kolo SVOČ v matematice a informatice, jehož součástí byla prezentace soutěžních prací, proběhlo na půdě Stavební fakulty Slovenské technické univerzity v Bratislavě ve dnech 22. – 24. května.

V kategoriích M1+M2+M5 Matematická analýza – teorie funkcí a prostory funkcí, teorie diferenciálních a integrálních rovnic, Matematické struktury – algebra, topologie a geometrie získali zástupci Matfyzu první místo a jedno čestné uznání. V kategorii M3 Teorie pravděpodobnosti a matematická statistika obsadili první, druhé a třetí místo, a získali také jedno čestné uznání.

Posluchači Matfyzu slavili úspěch i v kategorii M4 Ekonometrie a finanční matematika, kde obsadili jedno první, jedno druhé místo a dvě třetí místa. V kategorii M6 Matematické struktury – teorie grafů a kombinatorika získal Matfyz druhé místo. V sekci M7 Aplikovaná matematika – numerická analýza ukořistili studenti Matfyzu první a druhé místo. V kategorii M8 Aplikovaná matematika – matematické modely dynamiky obsadili první a třetí místo. V sekci I1 Teoretická informatika získali naši posluchači druhé místo a konečně v kategorie I2 Umělá inteligence první místo.