Rektorský sportovní den 2015

18. května 2015
Středa 13. května proběhla na Karlově univerzitě ve znamení sportu. Krásné slunečné počasí ocenili zejména ti, kteří se v rámci Rektorského sportovního dne rozhodli pro některý ze sportů venkovních.

Sportů, které probíhaly venku, bylo v nabídce Rektorského sportovního dne opravdu mnoho. Slunce po celý den provázelo hráče beachvolejbalu, lezce, vodáky a další nadšené sportovce. Příjemně teplé počasí po celý den vylepšovalo náladu mezi účastníky i organizátory a povzbuzovalo k lepším výkonům.

Rektorský sportovní den má na UK již dlouholetou tradici. Koná se vždy v květnu a připomíná studentům, že vše má svůj čas – nejen přednášky a školní příprava, ale také odpočinek a zdravý pohyb. Také proto byla paleta sportů široká, jejich počet se letos vyšplhal na rovných 30. Aby se mohl zúčastnit opravdu každý, kdo měl zájem, sportovalo se na celkem 12 místech po celé Praze. Cyklisté si dokonce zajeli až do Průhonic a Štiřína.

Sportovní aktivity, které středeční akce nabídla, přilákaly profesionální i rekreační sportovce. Mnoho zájemců se také přišlo ze zvědavosti podívat na netradiční sporty, které běžně v nabídce sportovních kurzů nejsou. Letos si mohli studenti vyzkoušet bojové umění wing chun nebo izraelskou krav magu, speciální techniku sebeobrany. Právě o krav magu byl mezi studenty velký zájem.

Celouniverzitního sportování se zúčastnili i studenti Matfyzu, a to dokonce jednou vítězně. Věra Škopková a Stanislav Kučera v konkurenci jedenácti týmů vyhráli kanjamový turnaj. Kanjam je nová nekontaktní hra s létajícími talíři a dvěma plastovými koši, ve které soutěží dva dvoučlenné týmy. Cílem hry je trefovat se jedním frisbee do do jednoho koše a zároveň zasahovat koš druhý. Vítězí tým, který jako první získá 21 bodů. Matfyzáci sklízejí v kanjamu úspěch dokonce i na mezinárodním poli, vloni získali první místo v mistrovství Evropy.

Matfyz během rektorského dne organizačně zajišťoval stolní tenis, kanjam, volejbal, softbal a posilovnu. Není žádným tajemstvím, že matfyzáci byli sportu vždy příznivě nakloněni. Dokládají to jejich četné sportovní úspěchy, organizace ve sportovních klubech i široká nabídka sportovních kurzů a akcí.

- OMK -