Národní den velkých výzkumných infrastruktur ČR 2019

26. listopadu 2019

V úterý 19. listopadu proběhl na MFF UK 4. Národní den velkých výzkumných infrastruktur pořádaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Za účasti náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy a zástupců evropských infrastruktur měli představitelé výzkumných pracovišť z celé republiky (sešlo se jich na 180) možnost diskutovat o strategii a náplni programu velkých výzkumných  infrastruktur, který probíhá v Česku od roku 2009 a umožnuje zapojení našich výzkumných pracovišť do celoevropského výzkumného prostoru.

Do organizace i programu konference se za Matfyz zapojili řešitelé infrastruktury LINDAT/CLARIAH-CZ (Digital Research Infrastructure for Language Technologies, Arts and Humanities), která je národním uzlem dvou celoevropských výzkumných infrastruktur CLARIN ERICDARIAH ERIC a která pracuje v oblasti digitálních technologií v oblasti kultury, umění, jazykovědy a dalších humanitnvích věd.

ÚFAL
Foto: MŠMT