Matfyz a CZ.NIC pokračují v partnerství

16. února 2021

V nadcházejících pěti letech bude správce české národní domény i nadále partnerem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Obě instituce budou v následujících letech rozvíjet vzájemnou spolupráci, a to především v oblastech vzdělávání, výzkumu a vývoje.

Sdružení CZ.NIC a MFF UK pojí nejen řada témat spojených s Internetem nebo internetovými sítěmi, ale také například zaměstnanci správce české národní domény nebo projekty sdružení. Řada pracovníků CZ.NIC tuto fakultu vystudovala nebo ji ještě studuje a na půdě MFF UK vznikly dva klíčové projekty CZ.NIC – routovací démon BIRD a autoritativní DNS server Knot DNS.

Sdružení CZ.NIC a MFF UK uzavřely v minulosti partnerství pro roky 2018 až 2020. V tomto období se obě instituce podílely například na soutěžích pro talentované studenty (MaSo, Kasiopea) nebo na televizním seriálu Datová Lhota.

Kontakt pro média:
Vilém Sládek, PR manažer sdružení CZ.NIC, 739 452 919, vilem.sladek@nic.cz