Fakultní koncert tentokrát pro Světlušku

7. května 2015
Další z řady fakultních koncertů patřil opernímu zpěvu. Brilantní výkon pěvkyně Anity Jirovské podpořil nadační fond Světluška.

Fakultní veřejnost, studenti i další zájemci tentokrát přicházeli do refektáře s napjatým očekáváním. Anita Jirovská není zatím v České republice příliš známa, ale její vystoupení všechny přesvědčilo, že se česká pódia sama trochu šidí. Recitál za klavírního doprovodu prof. Jaroslava Šarouna vsadil na velké romantické operní árie okořeněné vídeňskými klasiky a barokním Händelem.

Anita Jirovská zvládla celou tuto širokou škálu sebejistě, ačkoli nejlépe se zřejmě cítí právě v romantickém repertoáru, v kompozicích Julesa Masseneta, Richarda Wágnera nebo Antonína Dvořáka. Refektář MFF UK byl pro zvolený repertoár místy až příliš komorní, tím intenzivněji však publikum vnímalo krásně barevný hlas zpěvačky a ocenilo ji na závěr náležitým potleskem.

Už v loňském roce věnovala fakulta jeden ze svých koncertů charitě a v této tradici pokračuje i nadále. Květnový koncert proto patřil Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška, který od roku 2003 pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Formou dobrovolných darů se podařilo shromáždit 3 302 Kč.

Pravidelné fakultní koncerty budou pokračovat po celý rok. Další proběhne 2. 6. 2015 opět v refektáři na Malostranském náměstí 25. Vystoupí houslista Leoš Čepický za doprovodu Ivana Klánského. Registrovat se můžete už teď prostřednictvím formuláře na stránce koncertů. Prosíme však, aby se hlásili pouze vážní zájemci.

- OMK -