Děkanský sportovní den 2016

21. listopadu 2016
Prázdné přednáškové místnosti a tělocvičny SCUK v Hostivaři plné sportovních nadšenců. Už počtvrté se na Matfyzu konal děkanský sportovní den.

Prázdné přednáškové místnosti a tělocvičny SCUK v Hostivaři plné sportovních nadšenců. Už počtvrté se na Matfyzu konal děkanský sportovní den.

Letošní děkanský sportovní den, který se uskutečnil v úterý 8. listopadu, opět potvrdil, že Matfyzák žije nejen duchem. Aktivním odpočinkem se tento den rozhodlo strávit přes 250 studentů a zaměstnanců fakulty. Pro ně si Katedra tělesné výchovy (KTV) MFF UK připravila pestrou nabídku sportovních aktivit.

Účastníky sportovního dne přivítal ve velké hale Sportovního centra UK (SCUK) vedoucí KTV MFF UK Tomáš Jaroš. Po oficiálním zahájení, kterého se tradičně ujal děkan fakulty prof. Jan Kratochvíl, a společném pokřiku, jenž navodil tu správnou sportovní náladu, se týmy odebraly na svá stanoviště k rozcvičení a odstartování sportovních klání.

Atraktivní podívanou v kategorii soutěžních sportů byl letos herní víceboj, v rámci kterého měli studenti možnost poměřit síly se zástupci vedení fakulty, a to hned ve čtyřech disciplínách. Sedm dvojic studentů se postupně utkalo v soft tenise s prof. Janem Trlifajem a doc. Vladislavem Kuboněm, v nohejbalu s prof. Janem Kratochvílem a dr. Martinem Vlachem, ve volejbalovém deblu s prof. Vladimírem Baumrukem a doc. Ondřejem Čepkem a ve stolním tenise s doc. Fratiškem Chmelíkem a doc. Petrem Kolmanem.

V programu nechyběly ani zápasy v tradičním šestkovém volejbale, klasickém a stolním tenise, badmintonu a ve florbalu. V některých disciplínách se přitom sportovcům podařilo obhájit prvenství z minulých let. Příkladem je tenis, kde již druhý rok za sebou zvítězila dvojice tvořená Vojtěchem Kikou a Martinem Sýkorou, a florbal, který opakovaně ovládl tým NANANA ve složení Michal Novák, Daniel Dupkala, Adam Chuděj, Filip Slavík a Mariia Zimina. Nebyl by to ten správný matfyzácký sportovní den, pokud by se v něm nesoutěžilo také v šachu. Pomyslné zlato si letos odnesl prof. Viktor Beneš.

Nesoutěžní aktivity byly zastoupeny vodními sporty (volné plavání a kanoistika) a různými formami cvičení, nově například kruhovým tréninkem a dance fitness. Poprvé se na děkanském dni představilo také judo. Pod dohledem profesionálního trenéra Josefa Brože si studenti vyzkoušeli základní techniky pádů a boje ve stoje i na zemi.

Děkanský sportovní den byl opět plný výborných sportovních výkonů, za něž byli ti nejlepší na konci odměněni věcnými cenami. Nejcennější odměnou však pro všechny snad byla dobrá nálada a příjemný pocit ze smysluplně stráveného dne.

Ti, co by chtěli podobnou atmosféru brzy zažít znovu, budou mít příležitost hned na konci listopadu při turnaji ve stolní tenise (25. 11.) a v průběhu prosince na volejbalovém (3. 12.), basketbalovém (10. 12.), florbalovém (10. 12.) nebo futsalovém (11. 12.) klání. KTV MFF UK navíc zve všechny studenty i zaměstnance k účasti na zimních lyžařských kurzech.

Výsledky turnajů děkanského sportovního dne:

ŠACHY 1. Viktor Beneš
2. Tomáš Reichel