Jak úspěšně k nám?

aneb Kuchařka uchazeče a budoucího studenta…

Kde seženu informace o škole?

Na našich stránkách http://studuj-matfyz.cz nebo http://www.mff.cuni.cz, na Dni otevřených dveří, Jednom dni s fyzikou nebo Jednom dni s informatikou, veletrhu Gaudeamus, osobní návštěvou …

Co budu studovat?

Na Bc. studiu máš na výběr ze tří studijních programů (fyzika / informatika / matematika) a v nich z několika studijních oborů. Najdeš mezi nimi i obory pro budoucí učitele! Který si vybereš, je čistě na tobě.

Co s přihláškou?

Elektronické přihlášce se nevyhneš, tu musí vyplnit každý. Žádný strach, u přihlášky najdeš i nápovědu. A pak ještě zaplatíš administrativní poplatek.

Jak se vyhnu přijímacím zkouškám?

Přijímací zkouška není těžká, ale dá se jí také vyhnout. Funguje dobrý prospěch, účast v olympiádách, řešení některého z našich korespondenčních seminářů. Nezapomeň si ale o prominutí zkoušky včas a správně zažádat! Rozhodnutí o prominutí přijímaček ti dorazí poštou před konáním přijímací zkoušky.

Co dál?

Po vyplnění přihlášky elektronicky můžeš sledovat průběh přijímacího řízení online. Pokud je tvoje přihláška správně podaná a zaplacená, obdržíš elektronické potvrzení o přijetí přihlášky.

Zkoušce se nevyhnu, takže?

Nezbývá než si zopakovat své dovednosti a poté je úspěšně předvést na přijímací zkoušce. Můžeš si také prohlédnout příklady z přijímaček z minulých let. Termín konání najdeš na našich stránkách, pozvánku na zkoušku obdržíš písemně.

Mám po přijímačkách, co bude teď?

Dodáš co nejdříve doklad o ukončeném středoškolském vzdělání. Bez jeho doložení nejsi přijat a nebudeš pozván k zápisu!! Následně si počkáš na dopis s rozhodnutím o přijetí a informaci ohledně zápisu do studia.

A teď už jako studuji?

Právě že ne. Ještě se musíš na MFF zapsat! Buď na úvodním soustředění (pouze do naplnění kapacity), nebo pak v Praze na studijním oddělení. Informaci, kde se máš zapsat, dostaneš písemně ze studijního oddělení.

Mám ještě další dotazy.

Pak ti pomůže FAQ nebo studijni@mff.cuni.cz

© 2013–2018 Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta. Design noBrother.
Za obsah odpovídá Studijní oddělení.