Středoškoláci prožili den s informatikou a matematikou

31. ledna 2023

Po dvouleté pauze se do malostranské budovy Matfyzu vrátil Jeden den s informatikou a matematikou. Popularizační akce představila témata a výzkumné problémy, kterými se zabývají vědci a studenti MFF UK.

Co všechno zvládnou během studia vytvořit posluchači oboru Vývoj počítačových her? Může umělá inteligence napsat divadelní hru? K čemu je v informatice matematika? Nejen to se dozvěděli středoškoláci a další návštěvníci, kteří se rozhodli v pondělí zavítat na Jeden den s informatikou a matematikou.

V malostranských posluchárnách se během dne vystřídaly téměř dvě desítky přednášejících. K dispozici byly návštěvníkům po celý den také informační stánky, kde si zájemci mohli přímo pohovořit se studenty a zaměstnanci Matfyzu, „osahat“ si nejrůznější technologické vychytávky, potrápit mozek u hlavolamů anebo si prohlédnout závěrečné studentské práce.

Ukázka robotické ruky:

Jeden den s informatikou a matematikou byl určen hlavně středoškolákům, kteří mají zájem o studium na Matfyzu nebo je matematika či informatika jednoduše baví. Na Malé Straně se jich letos sešlo bezmála 150.

Další příležitost nahlédnout do zákulisí fakulty budou mít zájemci už ve čtvrtek 9. února, kdy se veřejnosti představí fyzikální obory.

OPMK, foto Tomáš Princ