Fulbright Distinguished Chair: Prof. Ellis-Monaghan

4. února 2020

V rámci programu Fulbright-Charles University Distinguished Chair bude na MFF UK působit Prof. Joanna A. Ellis-Monaghan z vermontské Saint Michael's College.

Prof. Ellis-Monaghan bude v letním semestru přednášet o problémech vycházejících z propojení kombinatoriky a biologie. Plán přednášek NDMI101 Graph Polynomials and their ApplicationsNDMI102 Mathematical Theory of DNA Self-Assembly Design Strategies bude dohodnut na tradiční Úmluvě na Malé Straně v první úterý semestru a poté bude dostupný na výše odkazovaných stránkách předmětů.

Během pobytu profesorky Ellis-Monaghan na Univerzitě Karlově uvítá Matematicko-fyzikální fakulta další zahraniční návštěvníky. V únoru to budou Kerri Morgan (Deakin), Steve Noble (Birkbeck) and Iain Moffatt (Royal Holloway).

Prof. Joanna A. Ellis-Monaghan, životopis

Andrew Goodall, OPMK