Writefull

Informace na portálu elektronických zdrojů

Služba Writefull je nástroj pro akademické psaní, který poskytuje pokročilou korekturu textů v angličtině. Je určen všem vědeckým pracovníkům a studentům, kteří píšou a publikují odborné texty v angličtině, ačkoliv nejsou rodilými mluvčími.

Writefull používá umělou inteligenci (AI), konkrétně algoritmy hlubokého učení (Deep Learning) a rozsáhlou jazykovou databázi. Kontrolu textu provádí s využitím jazykových modelů vycházejících z milionů již publikovaných odborných textů. Writefull nabízí korekci použité slovní zásoby, gramatiky, stylu, interpunkce a pravopisu.

Součástí institucionální licence Writefull jsou tyto nástroje:

Pro přístup k Writefull potřebujete univerzitní e-mailovou adresu ve tvaru xxx@mff.cuni.cz. Pokud takový e-mail nemáte, můžete si ho vytvořit podle tohoto návodu.

Po stažení Writefull for Word klikněte na tlačítko "Don't have an account" a v dalším kroku zadejte Vaši univerzitní e-mailovou adresu a libovolné heslo. Na uvedenou adresu Vám přijde verifikační e-mail, který je potřeba potvrdit. Pak už můžete využívat nástroj Writefull, v případě potřeby jsou pro Vás k dispozici obecný návod k používání a přístupu k Writefulldetailní návod k Writefull for Word. Nejčastější problémy s instalací Witefull for Word a jejich řešení jsou popsány v tomto návodu.

Pro instalaci na pracovní počítač může být potřebná asistence ÚVT/IT oddělení fakulty.

Zveme Vás na webinář, kde bude nástroj Writefull představen a vysvětleny jeho funkce. Přihlásit na webinář se můžete na tomto odkazu.

Záznamy z webinářů, které již proběhly v době zkušebního přístupu, jsou Vám také k dispozici. První webinář "Writefull: využijte (zkušební) přístup na plno" proběhl 2. března 2021 od 15:00 v češtině. Záznam z tohoto webináře je dostupný na tomto odkazu.

Druhý webinář "Get to know Writefull - language feedback in English" proběhl 4. března 2021, záznam je k dispozici zde.

Informace o nové funkci "Full Edit" je k dispozici na tomto odkazu.

Návod najdete zde.