Studenti Matfyzu ve finále mezinárodní programátorské soutěže

18. listopadu 2022

Tříčlenný tým studentů Matfyzu reprezentoval Univerzitu Karlovu na celosvětovém finále prestižní programátorské soutěže ICPC (International Collegiate Programming Contest).

Tým Matfyzu: studenti Adam Rajský, Eldar Urmanov a Josef Minařík s profesorem Zdeňkem Dvořákem z Informatického ústavu UK na finále soutěže ICPC

Finálové kolo soutěže ICPC, která se řadí mezi největší a nejstarší programátorská klání na světě, se uskutečnilo ve dnech 7. – 10. listopadu v bangladéšské Dháce. Českou republiku a Univerzitu Karlovu v něm reprezentovala trojice matfyzáků Josef Minařík, Adam Rajský a Eldar Urmanov.

Již postup do finále byl pro studenty velkým úspěchem. Ze středoevropského regionu, zahrnujícího Českou republiku, Chorvatsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko a Rakousko, se kvalifikovaly týmy pouze čtyř univerzit. V konkurenci 132 univerzitních týmů z celého světa naši účastníci podali solidní výkon a umístili se na 71. místě. V soutěži zvítězil tým Massachusetts Institute of Technology.

Zdeněk Dvořák; úvodní foto Bob Smith/ICPC