Studenti Matfyzu uspěli v týmové programovací soutěži

5. května 2023

Týmy z Matfyzu v půlce dubna úspěšně reprezentovaly fakultu v programovací soutěži UnIT. V konkurenci 90 studentů z celé ČR obsadily dvě třetí a jedno první místo.

První místo obsadil tým V3M z Matfyzu

UnIT je programovací soutěž pro studenty, kterou pravidelně pořádají studenti z neziskové organizace BEST Prague ve spolupráci s partnery na Fakultě informačních technologií ČVUT. Letos v dubnu se uskutečnil už její osmý ročník.

V programátorském klání mají studenti za úkol ve stanovený čas vyřešit reálný problém z praxe zadaný firmami. Letos se do soutěže zapojilo 90 studentů z vysokých škol po celé ČR, kteří se proti sobě utkali ve třech kategoriích. Na vypracování zadání měly soutěžní týmy sedm hodin, následně své výsledky prezentovaly před porotou, která rozhodla o finálním umístění.

V kategorii zastřešené firmou T-Mobile, která si pro účastníky připravila zadání na téma Detekce počtu osob na kamerách, zvítězil tým V3M tvořený studenty Matfyzu. V kategoriích s názvem Chytré rozúčtování dokladů (ABRA Software) a Optická kontrola ve výrobě (ComAp) obsadily třetí místa týmy z Matfyzu Jsme tu jen kvůli čokofontáně a Pixel Perfects (společný tým MFF UK a Fakulty informačních technologií VUT).

Studentům gratulujeme.

OPMK, foto UnIT