Studenti Matfyzu na celosvětovém finále programátorské soutěže

29. dubna 2024

Tříčlenný tým studentů Matfyzu reprezentoval Univerzitu Karlovu na celosvětovém finále prestižní programátorské soutěže ICPC (International Collegiate Programming Contest).

Studenti Jiří Kalvoda, Josef Minařík a Adam Rajský společně se svým „trenérem“, postdocem Guillaumem Aubianem (druhý zprava; foto: ICPC)

Finálové kolo soutěže ICPC, která se řadí mezi největší a nejstarší programátorská klání na světě, se uskutečnilo ve dnech 14.–19. dubna v egyptském Luxoru. Českou republiku a Univerzitu Karlovu v něm reprezentovala trojice matfyzáků Jiří Kalvoda, Josef Minařík a Adam Rajský.

V silné konkurenci dalších více než 120 týmů z celého světa se českým studentům podařilo vybojovat krásné 40. místo. Na výsledkové listině se zařadili těsně za tým Stanford University, za sebou naopak nechali například reprezentanty University of Oxford nebo New York University. První místo v soutěži obsadili studenti ruské National Research University Higher School of Economics.

Kompletní výsledky jsou dostupné na stránkách soutěže.

OPMK