Rektor ocenil veslaře z MFF UK

20. března 2015
Student MFF UK Matyáš Zetek obdržel Mimořádnou cenu rektora za úspěšnou reprezentaci ve veslování.

Rektor UK prof. Tomáš Zima předal 18. března Cenu rektora za studijní či vědecké úspěchy studentů a spolu s ní udělil taktéž občasnou cenu mimořádnou. „Mimořádnými cenami nehodnotíme stránku vědeckou a vzdělávací, ale různé jiné úspěchy, kterých ocenění studenti dosáhli. Oprostili jsme se od vědeckých, publikačních a dalších aktivit a snažili jsme se ocenit to, čím studenti přispěli takzvaně k blahu veškerenstva,“ přiblížil rektor Zima povahu Mimořádné ceny.

Jedním z držitelů Mimořádné ceny se stal student Matyáš Zetek z MFF UK. Cenu získal za úspěšnou sportovní reprezentaci fakulty ve veslování v disciplíně skif a dvojskif. V roce 2014 dosáhl na titul mistra České republiky ve dvojskifu mužů a také na 2. místo v párové čtyřce. Jeho dalším veslařským úspěchem bylo 16. místo ve dvojskifu na mistrovství světa v Italii 2014. „Začal jsem veslovat z kondičních důvodů, abych si zlepšil fyzičku. Veslování se časem ukázalo jako perspektivní a velice příjemný sport,“ říká Matyáš. „Minulý semestr jsem absolvoval zahraniční studijní pobyt v Anglii, kde jsem se veslování také věnoval. Ačkoliv to v Čechách tak nevypadá, veslování je ve světě velice rozšířený a populární sport,“ doplňuje.

Matyáš aktuálně studuje ve druhém ročníku aplikovanou fyziku. První rok studia si rozložil, a to právě kvůli skloubení výuky a veslování. Dosavadní studium na Matfyzu hodnotí kladně. „Ve studiu fyziky chci pokračovat i po bakaláři, na fakultě se mi líbí čím dál víc Oceňuji její liberálnost, individuální přístup ke studentům i to, jak mi vychází vstříc v mé sportovní kariéře. Jen bych si přál na fakultě potkávat jak více kolegů-studentů, tak více kolegů-sportovců,“ dodává.

- OMK -