Matfyz první v přírodních vědách

28. února 2018

Časopis Týden potřetí sestavil srovnání tuzemských univerzit a vysokých škol. Přírodní vědy letos opět opanovala Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy.

Redakce stejně jako v minulých letech rozdělila vysoké školy do sedmi skupin podle jejich zaměření a posuzovala je na základě čtyř kritérií: zájmu uchazečů o školu, pedagogického zabezpečení, vědních výstupů a vnějšího hodnocení. „Zveřejněním vlastního hodnocení chceme usnadnit mladým lidem výběr vysoké školy, informovat současné studenty o kvalitě navštěvované vzdělávací instituce a zároveň ocenit ty školy, které jsou z našeho pohledu takovými centry vzdělanosti, jak si univerzity a vysoké školy představujeme,“ uvedl k žebříčkům Daniel Köppl, výkonný ředitel vydavatelství Empresa Media, do jehož portfolia spadá i Týden.

– OPMK –

Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta