Matfyz má další fakultní školy

2. prosince 2016
Ve čtvrtek 23. 11. 2016 proběhlo v refektáři na Malé Straně slavnostní setkání zástupců sedmi nových fakultních škol s představiteli fakulty. Za přítomnosti pana děkana byly s vybranými školami podepsány dohody o spolupráci.

Ve čtvrtek 23. 11. 2016 proběhlo v refektáři na Malé Straně slavnostní setkání zástupců nových fakultních škol s představiteli fakulty. Za přítomnosti pana děkana byly s vybranými školami podepsány dohody o spolupráci.

Projekt Fakultních škol se začal rozbíhat před rokem, kdy byly přijaty první školy. Cílem projektu je navázat užší spolupráci s vybranými středními a základními školami, podporovat kvalitní výuku matematiky, fyziky a informatiky a pomáhat při práci se zájemci o tyto obory.

Školy jsou vybírány na základě řady kritérií, ve kterých se odráží např. účast a úspěchy žáků v nejrůznějších soutěžích zaměřených na matematiku, fyziku a informatiku; počty žáků, kteří jdou studovat k nám na fakultu; ochota škol věnovat se našim studentům v rámci pedagogických praxí a také dosavadní zkušenosti ze spolupráce se školou.

Po úvodním slovu pana děkana byly slavnostně podepsány dohody se sedmi novými školami, takže celkový počet Fakultních škol MFF UK je nyní 25. Poté proběhla diskuze o programu, který fakulta školám nabízí. Předsedkyně pracovní skupiny pro Fakultní školy Dana Mandíková shrnula aktivity, které proběhly v průběhu roku, a zmínila některé možnosti, které nejsou zatím příliš využívané. Ředitelé škol pak přicházeli s dalšími náměty na spolupráci. Diskuze se hodně týkala také problému, který otevřel proděkan Vlach, a to nedostatku učitelů přírodovědných předmětů, zejména fyziky.

Fakultními školami se nově staly následující školy:

Gymnázium, Dašická 1083, Pardubice
SPŠ sdělovací techniky, Panská 856/3, Praha 1