Matfyz hostil krajské kolo Matematické olympiády

16. ledna 2023

V úterý 10. ledna 2023 se na Matfyzu uskutečnila krajská kola kategorie A již 72. ročníku Matematické olympiády.

V Praze a Středočeském kraji se klání v nejvyšší kategorii A konalo společně v budovách MFF UK na Karlově. V největších posluchárnách M1 a F1 soutěžilo celkem 101 studentů, z nichž ti nejúspěšnější postoupí do březnového ústředního kola.

Již tradičně bylo krajské kolo i příležitostí k setkání středoškolských pedagogů a dalších matematiků, kteří Matematickou olympiádu aktivně podporují. Na programu byla přednáška prof. Luboše Picka, na kterou navázala živá debata o organizaci nejstarší oborové soutěže. V odpoledních hodinách pak studentská řešení přímo na místě opravoval dvacetičlenný tým složený ze středoškolských učitelů, pedagogů MFF UK a motivovaných vysokoškolských studentů.

doc. Zbyněk Šír; foto Tomáš Rubín