Fakultní kalendář uspěl v oborové soutěži

3. března 2022

Kalendář Matfyzu, který připomíná 70. výročí založení fakulty, získal v oborové soutěži Kalendář roku 2022 druhé místo v kategorii Digitální tisk.

Tradice soutěže Kalendář roku, vždy s příslušným vročením, trvá už více než 20 let. V porotě zasedají grafičtí designéři, fotografové a polygrafové. Letos vybírala sedmičlenná porota z 28 přihlášených kalendářů, které reprezentovaly nejrůznější podniky a instituce, například Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje, Činohru Národního divadla, odborné grafické školy i řadu komerčních firem.

Ceny jsou udělovány v sedmi kategoriích, za design, fotografii, kvalitu tisku a celkové zhotovení, digitální tisk, kreativní pojetí obsahu, prezentaci subjektu a pro mladého tvůrce. Kromě toho rozhoduje porota ještě o Grand prix soutěže a v kategorii Vox populi vítězí kalendář s největším počtem hlasů veřejnosti.

Výroční kalendář Matematicko-fyzikální fakulty UK připomíná 70. výročí jejího založení prostřednictvím výběru snímků převážně amatérských fotografů. Toto „rodinné album“ Matfyzu doplňuje mobilní aplikace s rozšířenou realitou, v níž se zobrazují popisky jednotlivých fotografií.

Porota jej ocenila druhým místem v kategorii Digitální tisk. Kategorie pro tiskoviny s rozšířenou realitou je zatím pravděpodobně otázkou vzdálenější budoucnosti. Předání cen proběhlo v multifunkčním prostoru Café Práh v Brně. Grand prix za rok 2022 obdržel kalendář Činohry Národního divadla.

OPMK

Doplněno 5. září 2022: V soutěži Zlatý středník získal fakultní kalendář ocenění TOP RATED.