Doktorand Matfyzu uspěl na biofyzikální konferenci

30. června 2023

Student Matfyzu Maxim Bokov uspěl na konferenci Českého biofyzikálního sdružení, která se v červnu uskutečnila v Nových Hradech. V soutěži posterů získal mezi dalšími 28 příspěvky první místo.

Doktorand Maxim Bokov u vítězného posteru

Mezinárodní konferenci s podtitulem Focused on microscopy and biophysical methods uspořádalo České biofyzikální sdružení ve spolupráci s Biofyzikálním ústavem AV ČR ve dnech 7. – 9. června. Vědeckého setkání se na zámku v Nových Hradech zúčastnili také studenti Matfyzu Bc. Matúš Hodoš a Mgr. Maxim Bokov.

Maxim Bokov na konferenci vystoupil s příspěvkem Dynamics of nitrogen reserves in the form of guanine crystals as an adaptation of Amphidinium carterae for various illumination levels. Za poster a krátkou orální prezentaci získal v konkurenci dalších 28 příspěvků studentů a mladých vědeckých pracovníků první cenu a medaili Biofyzikálního ústavu AV ČR.

Oceněnému studentovi blahopřejeme.

FÚ UK