Dětský den na Matfyzu patřil fyzice

8. června 2023

Ve čtvrtek 25. května se na Matfyzu uskutečnilo další pražské Vědohraní. Tradiční matfyzácká akce určená zejména dětem se do Troje vrátila po čtyřleté koronavirové pauze s poutavým programem. Nabídla spoustu soutěží i efektní fyzikální pokusy.

Vědohraní neboli Den dětí na MFF UK je akce, na které si mohou žáci základních škol a gymnázií, zájemci z řad veřejnosti i děti z mateřských škol vyzkoušet nepřeberné množství hravých experimentů z různých oblastí fyziky a zhlédnout zajímavé fyzikální show. Součástí pražského Vědohraní jsou i dva soutěžní okruhy, kde děti plní úkoly a vyrábí si drobné fyzikální hračky. Na ty, kteří absolvující celý okruh, čeká malá odměna a diplom.

Letos se do areálu Matfyzu v pražské Troji vypravilo na 650 menších i odrostlejších návštěvníků, pro které si pracovníci a studenti Katedry didaktiky fyziky přichystali spoustu zajímavých expozic, praktických demonstrací fyzikálních zákonů i matematický úloh. V rámci soutěží si děti vyzkoušely řešit nejrůznějších hlavolamy jako například tzv. Hanojské věže, seznámily se s fungováním 3D tiskárny nebo si zaexperimentovaly s termokamerou.

OPMK, foto Tomáš Princ