Cena za propagaci robotiky

26. června 2019

Matfyz se již podruhé úspěšně představil na festivalu kreativity a kutilství Maker Faire Prague. Zástupci fakulty a spolupracujících subjektů na něm byli oceněni za dlouhodobou propagaci robotiky.

Pod vedením dr. Davida Obdržálka z Katedry teoretické informatiky a matematické logiky pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK ve spolupráci s firmou Hobbyrobot.cz a neziskovým Spolkem Robonika každoročně Robotický den, největší setkání příznivců robotiky a soutěž amatérských robotů v republice. Z kutilské přehlídky, která se minulý víkend odehrála na pražském Výstavišti, si již podruhé přivezli titul Maker of Merit.

Ocenění jim bylo uděleno za veškeré dosavadní aktivity v oblasti popularizace robotiky. „Po minulém úspěchu jsem ocenění letos vůbec nečekal, o to víc si ho však vážím,“ uvedl dr. David Obdržálek. Dalšími pravidelnými robotickými akcemi na Matfyzu jsou například Malostranské Robodoupě nebo Arduino Day.

OPMK