ACM ICPC: Úspěch v Záhřebu

20. listopadu 2015
Studenti MFF UK se jako každoročně účastní prestižní soutěže ACM International Collegiate Programming Contest, organizované odbornou společností ACM za podpory IBM. V regionálním kole dosáhli velmi dobrých výsledků.

O víkendu 14. – 15. 11. 2015 proběhlo v Záhřebu regionální kolo soutěže ACM International Collegiate Programming Contest (ACM ICPC) pro střední Evropu. Na základě výsledků lokálního kola (CTU Open) MFF UK reprezentovala tři družstva ve složení:

• Matěj Konečný, Václav Rozhoň, Štěpán Šimsa,
  • Martin Hora, Ondřej Hübsch, Jakub Svoboda,
  • Dominik Smrž, Jakub Šafín, Radovan Švarc.

Soutěže se zúčastnilo 62 týmů z 27 univerzit z České republiky, Chorvatska, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a Slovinska.

V této náročné konkurenci naši studenti podali velmi kvalitní výkony a obsadili 10., 14. a 20. místo v celkovém pořadí. Dosáhli jsme tak výrazně nejlepšího výsledku ze všech českých univerzit.

Ve hře stále zůstává možnost postupu do celosvětového finále, které se bude konat v květnu 2016 v Thajsku. Z každé univerzity může postoupit nejvýše jeden tým a před týmem Konečný, Rozhoň, Šimsa se umístila pouze družstva z tradičně silných univerzit ve Varšavě, Wroclawi a Krakově, z Univerzity Komenského v Bratislavě a z domácí univerzity v Záhřebu.

Na základě jednání z minulých let by středoevropský region mohl letos mít až 6 postupových míst, na případné potvrzení postupu však ještě čekáme.

Všechny informace o průběhu soutěže i podrobné výsledkové listiny najdete na stránce pořadatelů.

doc. Zdeněk Dvořák –