Přehled technického vybavení učeben pro online výuku

poslední úprava 10. 2. 2021

Areál Trója

Posluchárny N1, T1, T2

Stacionární kamery a ozvučení na místě

Návod pro posluchárny T1 a T2 ve formátu pdf. V posluchárně N1 je k dispozici pomoc personálu technické místnosti posluchárny N1.

Ostatní posluchárny

IMPAKT „N“

Ve všech posluchárnách N2 až N11 jsou rozmístěny HD kamery Microsoft LifeCam Studio s vestavěným mikrofonem postačujícím k přenosu zvuku z menších poslucháren. Kamery jsou umístěny na stativech HAMA Star s61 pro umístění na lavici před tabuli nebo na zem a jsou doplněny 2m prodlužovacím USB kabelem. Kamery je možno připojit jak k pevným PC v učebnách, tak i k vlastním přineseným notebookům. Celkem je k dispozici 10 kamer na stativech.

Objekt poslucháren „T“

K dispozici je 6 ks HD kamer Microsoft LifeCam Studio s vestavěným mikrofonem postačujícím k přenosu zvuku z menších poslucháren. Kamery jsou umístěny na stativech HAMA Star s61 pro umístění na lavici před tabuli nebo na zem a jsou doplněny 2m prodlužovacím USB kabelem. Kamery je možno připojit k vlastním přineseným notebookům. Kamery na stativech jsou k zapůjčení na vrátnici katedrální budovy vedle bufetu. Dohodněte si prosím vyzvednutí zařízení s dostatečným předstihem před výukou. (Vrátní mohou být např. na obchůzce.)

Technická podpora

Areál Karlov

Posluchárny M1, M2, F1, F2

Stacionární kamery a ozvučení na místě

Návody pro posluchárny M1 a M2 a pro posluchárnu F2 ve formátu pdf. V posluchárně F1 je k dispozici pomoc personálu přípravny posluchárny F1.

Ostatní posluchárny

K dispozici jsou 4 ks HD kamery Microsoft LifeCam Studio s vestavěným mikrofonem postačujícím k přenosu zvuku z menších poslucháren. Kamery jsou umístěny na stativech HAMA Star s61 pro umístění na lavici před tabuli nebo na zem a jsou doplněny 2m prodlužovacím USB kabelem. Kamery je možno připojit k vlastním přineseným notebookům.

Dále je dispozici 8 ks HD kamer Niceboy STREAM PRO Studio. Kamera má mikrofon, který je poměrně slabý, je proto vhodnější při výuce použít mikrofon v notebooku. Kamera stojí na stole, ale pro optimální záběr je vhodné jí něčím podložit.

Kamery jsou k zapůjčení na vrátnicích budov Ke Karlovu 3 a Ke Karlovu 5. Dohodněte si prosím vyzvednutí zařízení s dostatečným předstihem před výukou. (Vrátní mohou být např. na obchůzce.)

Návod pro malé posluchárny na Karlově ve formátu pdf

Technická podpora