Provence'03

Když jsme loni opouštěli Provence, ani v nejmenším mne nenapadlo, že se tam vrátím dřív, než uplyne celý rok. Ale moje oblíbená CK Trip zrušila v červnu zájezd, na který jsem byl původně přihlášen, náhradních variant mnoho nebylo a ten minulý rok bylo v Provence opravdu krásně...

Stejně jako loni mi tedy dovolené začíná v Avignonu, tentokrát je ale lepší počasí a dá se obstojně vyfotit i kardinálský palác na druhém břehu Rhony.

Avignon

Prohlídkou Avignonu ale podobnost s loňskou dovolenou končí. Nasedáme na kola a překonáváme nepříliš příjemný úsek vedoucí po rušné asfaltce, ze které naštěstí zanedlouho odbočujeme na vedlejší silničky, kterými se dá dostat ke starým klášterům...

Abbe. St. Michel de Frigolet

... a hradům.

Boulbon

Pokračujeme přes Tarascon a Arles do vesničky Saliers, která by nebyla nikterak zajímavá nebýt toho, že se v ní nachází kemp, který bude v příštích dnech naší základnou.

Ráno vyrážíme na okruh do oblasti Camargue, která je typická spousty vodního ptactva na rozlehlých mořských zálivech a také stády polodivokých bílých koní a černých býků. Vidíme jich spoustu, ale dostat na jeden obrázek býky i koně není nikterak snadné.

Camargue - býci a koně

Další den se vydáváme do Baux de Provence. Jízda na kole dává příležitost si tamní pevnost prohlédnout opravdu ze všech stran.

Baux de Provence

Ani letos nedokáži návštěvě pevnosti odolat, zvláště když se díky hezkému počasí nabízejí výhledy do blízkého i vzdáleného okolí.

Výhled z pevnosti Baux

A opět je tu nový den, ve kterém naše cesta směřuje do malých městeček na úpatí pohoří Luberon. V Roussilonu a Bonieux jsem byl už loni, do Lacoste jsem se podíval až teď.

Lacoste

Předposlední den začínáme v Aigues Mortes, kde je možné vylézt na hradby a vyfotit si město i okolní saliny.

Aigues Mortes

Z Aigues Mortes jedeme přes Camargue, takže opět míjíme stáda bílých koní.

Camargue - opět koně

Směřujeme do Stes. Maries de la Mer, než si ale vychutnáme koupání na plážích tohoto městečka, musíme si počkat na přívoz přes malou Rhonu, který má polední pauzu.

Čekání na přívoz

A je tu poslední den. První zastávkou je Fontaine de Vaucluse, známá vyvěračka je ale poněkud postižena suchem, takže za pořízení obrázku stojí spíše kopce nad městečkem.

Kopce nad Fontaine de Vaucluse

Směřujeme ke starobylým stavbám Village des Bories, vstup je však placený, dobrý obrázek se ale dá pořídit i přes plot, jen je třeba na něj trochu povylézt.

Village des Bories

Míříme do Senanque a míjíme Gordes. Loni jsem neměl možnost si tohle městečko vyfotit, letos se to snažím napravit, i když jen s částečným úspěchem.

Gordes

Pokračujeme dál a pod námi se objevuje klášter Senanque.

Senanque

Zbývá překonat stoupání na Plateau de Vaucluse a nedaleko Carpentras už čeká autobus. Tak ještě společnou fotku...

A je po dovolené...

... a z další dovolené zbývá jen vzpomínka...

Domácí stránka
Domácí stránka
Fotky z cest
Fotky z cest

28. prosince 2003, Pavel Zakouřil