Jak si personalizovat osobní stránku na www.mff.cuni.cz

Na fakultním webu lze pro každého zaměstnance (i pro některé externisty a vybrané studenty) zobrazit jeho/její osobní stránku se základními informacemi. Tuto stránku lze personalizovat přidáním doplňujících informací, např. informace o vědeckém zaměření daného zaměstnance apod.

Rovněž lze na stránce zobrazit odkazy na osobní stránky v externích akademických databázích a podobných službách. Aktuálně jsou podporovány ORCID, ResearchID, Scopus, DBLP, GoogleScholar a Github.

Pokud si chcete upravit doplňující informace a nastavit odkazy na externí databáze/služby, postupujte následovně:

1. Přihlaste se na fakultním webu (ikona Přihlásit vpravo nahoře). Budete přesměrování na přihlášení se přes CAS.
  2. Přejděte do servisního rozhraní (ikona montážního klíče vpravo nahoře).
  3. V servisním rozhraní rozklikněte volbu Web v nabídce vlevo.
  4. Klikněte na volbu Osobní info — Amoeba (pokud tuto volbu nevidíte, pak nemáte oprávnění si informace změnit)
  5. Upravte doplňující informace a/nebo identifikátory v databázích/službách.

Doplňující informace lze zadat buď ve formě čistého textu a nebo formátované pomocí Texy.

Identifikátory do databází/služeb jsou v následujících formátech: