Solná komora '04

Je to jen pár týdnů od mého návratu z Enžské stezky, když nakládáme auto a vydáváme se do Solné komory, kde nám zajistila ubytování CK Skipas.

Cesta trvá několik hodin, takže po příjezdu se jen vyvážíme lanovkou nad městečko Gmunden a kocháme se pohledem na Traunsee a přilehlé hory.

Traunsee

Další den se vydáváme do Hallstattu, odkud se vyvážíme lanovkou pod Dachstein.

Dachstein

Je nádherné počasí a my trávíme celý den pěší turistikou ve vysokohorském prostředí, ve kterém ani v červnu nechybí sníh a led.

Jezírko

Další den se vydáváme do St. Wolfgang, odkud vede zubačka na Schafberg. Původně chceme od střední stanice zdolat Schafberg pěšky, přichází ale prudká bouřka, která nás od tohoto záměru odrazuje. Obcházíme tedy jen vrchol Schafbergu ...

Železnice na Schafbergu

... a sledujeme bouřku, která teď vybíjí svoji energii nad Dachsteinem, zatím co nad okolními jezery se již vyjasňuje.

Mondsee

Využíváme zlepšeného počasí a cestou zpět zastavujeme v Mondsee, kde si půjčujeme "elektroboot", na kterém se projiždíme po jezeře, na které jsme před pár hodinami shlíželi ze Schafbergu, který od Mondsee vůbec nepůsobí dojmem, že na něj vede železnice.

Schafberg

Poslední den se zatáhlo a poprchává, takže navštěvujeme jen vodní zámek v Gmundenu, na který jsme shlíželi již první den, když na něj ještě svítilo slunce.

Zámek v Gmundenu

A teď už jen šťastně dorazit domů a těšit se na další dovolenou.

Domácí stránka
Domácí stránka
Fotky z cest
Fotky z cest

25. března 2005, Pavel Zakouřil