S blížícím se koncem léta se vydáváme za teplem, tentokrát s CK Adventura.
... ale teprve za téměř 24 hodin se dostáváme k moři, ...
... kde se naloďujeme na trajekt a plavíme se na ostrov Hvar, potom už zbývá autobusem jen 60 km do městečka Stari Grad.
Vydáváme se podle doporučení přes kopce (ze kterých je pěkně vidět na okolní zátoky, průlivy a ostrovy) do městečka Hvar ...
... v jehož blízkosti se nacházejí Pekelné ostrovy. Ve Hvaru tedy přesedáme z kol na motorový člun ...
... z jehož paluby ovšem ostrovy vypadají docela jinak, ač to tak na obrázku nevypadá, je přímo před námi několik průlivů ...
... ze kterých jsme se šťastně vymotali a míříme zpět na pevninu, po níž (a částečně pod níž - tedy tunelem) pokračujeme zpět do našeho dočasného bydliště.
Opět se vydáváme do tunelu, tentokrát jiného, neosvětleného, asi jeden a půl kilometrového, kterým se dostáváme opět na druhou stranu ostrova ...
... kde se údajně nachází nejkrásnější pláž ostrova Hvar. Podle nás to byla tahle.
Od ní domů vede podle propozic "cesta pro opravdové bikery", která ovšem ne všude vypadá takhle pohodově, nicméně "domů" nakonec všichni šťastně doráží.
Vyrážíme nejprve podél pobřeží, kde stál zakotvený mimo jiné i tenhle pěkný škuner ...
... potom ale stoupáme do kopce a jdeme se podívat do jedné z místních jeskyní ...
... odkud pokračujeme nejprve po pěkné cestě po hřebeni ...
... která však přechází v cestu "pro opravdu otrlé bikery", co to znamená, je vidět.
Večer proto patřičně odpočíváme při konzumaci darů moře.
Ráno vycházka do přístavu, ale pak už nás odváží autobus na druhý konec ostrova do Sučuraje, odkud se vracíme na kolech ...
... a občas fotíme hezké zátoky a "pleníme" vinice, spíše ale šlapeme do pedálů (je to "královská etapa" - přes 70 km), v závěru se pak věnujeme koupání.
Po královské etapě následuje den spíše odpočinkový, spojený předeším s koupáním a "pleněním vinic", z jedné zátoky fotím tenhle trajekt mířící do Splitu.
Největší sportovní výkon toho dne znamená přeplavat na tenhle ostrov (a ovšem také zpátky).
Odpoledne odjíždíme, takže si ještě naposled prohlížeme Stari Grad ...
... nejen "zevnitř", ale i z nedalekého kopce.
Potom už se vydáváme na trajekt do Sučuraje, během čekání na něj ale objevujeme tuhle nádhernou pláž.
Večer jsme ve Splitu, takhle vypadá po setmění z blízkého kopce.
Ráno jsme již u Plitvických jezer, co k těm fotkám dodat ?
No snad jen, že v téhle jeskyni je jak známo poklad.
Poslední pohled na Velký vodopád a jede se domů...
Domácí stránka |
Fotky z cest |
4. února 2002, Pavel Zakouřil |