Rektor ocenil studenty Matfyzu

20. dubna 2018

Mgr. Lukáš Vejmelka obdržel cenu pro nejlepší absolventy učitelského studia. Ocenění od rektora získal také kolektiv pořadatelů korespondenčních seminářů.

Cena rektora pro nejlepší absolventy Univerzity Karlovy je určena vynikajícím studentům bakalářského nebo magisterského studijního programu, kteří dosáhli mimořádných výsledků ve vědecké, výzkumné, sportovní nebo kulturní činnosti. Ocenění se každoročně udílí v pěti kategoriích a je spojeno s finanční odměnou.

Lukáš Vejmelka z MFF UK obdržel Cenu prof. PhDr. Václava Příhody pro nejlepší absolventy učitelského studia za svou diplomovou práci Elektrická rozvodná soustava ve výuce fyziky a také za četné příspěvky do elektronické sbírky řešených úloh z matematiky a fyziky.

Mimořádnou cenu rektora si odnesl kolektiv studentů, kteří se podílejí na pořadatelství korespondenčních seminářů a oborových soutěží. Oceněni byli Daniel Dupkala, Bc. Miroslav Hanzelka, Bc. Martin Sýkora, Bc. Jan Krejčí, Bc. Martina Vaváčková, Bc. Jiří Setnička, Bc. Aneta Šťastná, Mgr. Patrik Švancara (všichni z MFF UK), dále Mgr. Michal Láznička (FF UK) a Mgr. Petra Zahajská (PřF UK).

Všem oceněným gratulujeme.

– OPMK –