Šťastná pětka děkanského sportovního dne

9. listopadu 2017
Děkanský sportovní den letos oslavil půlkulaté výročí a opět potvrdil, že sport a Matfyz k sobě jednoznačně patří.

Stalo se už vcelku oblíbenou tradicí, že rektoři vysokých škol vyhlásí na jeden den v akademickém roce posluchačům studijní volno. Obvyklou duševní námahu v tu dobu nahradí fyzické výkony v tělocvičnách nebo na hřištích. Kromě rektorského sportovního dne však Matfyz drží ještě jednu, vlastní tradici. Ta na fakultě žije v posledních letech zejména díky prof. Janu Kratochvílovi, děkanovi a současně nadšenému sportovci.

Děkanský sportovní den se pod záštitou prof. Kratochvíla uskutečnil už popáté. Do sedmi sportovních turnajů a šesti nesoutěžních aktivit se včera zapojili jak studenti, tak zaměstnanci fakulty. Zájem o tradiční i méně obvyklé sporty byl opět velký.

Článek a fotogalerie na Matfyz.cz

Výsledky turnajů děkanského sportovního dne:

ŠACHY 1. Jan Žilavý
2. Kateřina Skybová