Pozvánka do světa her a fantazie

17. ledna 2017
Matfyz bude i letos součástí největší pražské přehlídky popkultury. Přijďte si na PragoFFest 2017 vyzkoušet levitaci nebo se něco dovědět o novinkách v herních technologiích.

Počítačové, RPG, deskové i karetní hry. Horor, komiks, anime. WarGameCon, Potterfan, Starwars a samozřejmě všudypřítomní cosplayers. To je jen malý výsek z bohatého programu letošního PragoFFestu, festivalu určeného fanouškům fantastiky. Ten proběhne od 2. do 5. února v Modré škole na Hájích.

Matfyz, který se už může počítat mezi tradiční účastníky „FFestů“, si pro letošní pražskou akci přichystal ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK celkem pět přednášek a dvě expozice. O plachetnicích hnaných světlem, mikrovlnami i částicemi pohovoří Jaroslav Kousal z Katedry makromolekulární fyziky. V dalších vystoupeních bude řeč třeba o futuristické plazmové medicíně nebo o severských ságách, které v mnohém inspirovaly žánr fantasy.

Levitující předměty i neviditelnost „uvidí“ návštěvníci u stánku Sci-fyzika, který představí fyziku v netradičním světle. Počítačové hry (nejen) od vývojářů z Matfyzu a minipřehlídku technologických vychytávek jako HTC Vive, Oculus Rift, Kinect nebo Google Cardboard nabídne VR Playground by MFF UK.

Navštivte PragoFFest a vydejte se s Matfyzem do světa her a fantazie.

Přednášky MatFFyzExpo:

PÁTEK 3. 2.
17:00 Jaroslav Kousal (MFF UK): Medicína jako ze Star Treku
20:00 Jaroslav Kousal (MFF UK): Nejen fotonem živ je jachtař
20:00 Jan Kozák (FF UK): Rituály zasvěcení severských hrdinů

SOBOTA 4. 2.
19:00 Helena Exnerová (FF UK): Kdy bude konec světa?
20:00 Jiří Dynda (FF UK): Obři a bohatýři: Hrdinova iniciace

Stánky MatFFyzExpo:

PÁTEK 3. 2.
10 – 21:00 Sci-fyzika

SOBOTA 4. 2.
10 – 21:00 VR Playground by MFF UK

Kompletní rozpis přednášek včetně podrobnějších anotací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat:

PragoFFest 2016