Matfyz na Festivalu vědy

8. září 2016
Matfyz se po boku dalších fakult Univerzity Karlovy představil širokému spektru návštěvníků na pražském Kulaťáku. Drony, které byly vidět již z daleka, poutaly pozornost na stánek s hrou PAC-MAN naprogramovanou Matfyzáky pro virtuální realitu.

Ve středu 7. září proběhl na Vítězném náměstí Festival vědy, který je pokračovatelem Vědeckého jarmarku, tedy akce, kterou jste na tomto místě mohli navštívit v minulých letech. Setkaní s podtitulem „Vědecká laboratoř pod širým nebem“ je společným projektem vysokých škol a dalších akademických či vědeckých institucí.

Program stánku MFF UK stál na třech silných pilířích: pokusech, dronech a virtuální realitě. Celá akce pak nabídla více než 70 interaktivních expozic. Festival současně připomněl 80. výročí narození Antonína Holého, jednoho z nejvýznamnějších českých vědců posledních deseti let a jednoho z prvních absolventů naší fakulty. Pomyslné téma, inspirované vynálezcem antivirotik, tedy znělo vzletně: „boj s viry“.