28. letní škola fyziky

26. srpna 2016
Trojský areál Matematicko-fyzikální fakulty UK uvítá na přelomu srpna a září už osmadvacátý ročník letní školy fyziky.

Trojský areál Matematicko-fyzikální fakulty UK uvítá na přelomu srpna a září už osmadvacátý ročník letní školy fyziky.

V dnech 29. srpna – 2. září se v areálu Troja na Matematicko-fyzikální fakultě UK uskuteční tradiční letní škola pořádaná v spolupráci s Ústavem jaderné fyziky AV ČR v Řeži. Jde o v pořadí 28. ročník této úspěšné školy. Letos je věnována atraktivnímu tématu „Ab-initio“ výpočtů kvantových mnohočásticových systémů se zaměřením na jadernou strukturu a reakce.

Pozvání přednášet přijali M. Hjorth-Jensen (Oslo University & MSU), P. Navrátil (TRIUMF), P. Maris (Iowa State University), T. Neff (GSI) a V. Soma (CEA Saclay), kteří jsou předními odborníky v uvedeném tématu. Sérii přednášek doplní semináře tuzemských i zahraničních studentů.

Škola je otevřena všem zájemcům o naznačená témata.

Podrobnější informace o programu najdete přímo na stránkách letní školy.

– OMK –