Univerzita opět ožila sportem

10. května 2016
Minulá středa patřila na Karlově univerzitě příznivcům pohybových aktivit. Účastníky Rektorského sportovního dne neodradilo ani počasí, které letos venkovním sportům příliš nepřálo. O to rušněji bylo v halách a tělocvičnách.

Jako každým rokem se ke konci letního semestru uskutečnil Rektorský sportovní den. Při něm si studenti všech fakult Univerzity Karlovy mohli na chvíli odpočinout od svých studijních povinností a namísto mozkových buněk „potrápit“ tělo některou z nabízených sportovních aktivit.

Rektorský sportovní den letos na 13 místech v Praze a jejím okolí nabídl více jak 30 druhů sportů. Na své si přišli jak milovníci týmových her, tak ti, co dávají přednost individuálnímu sportování. Pod střechou Sportovního centra UK v Hostivaři se odehrálo několik florbalových a basketbalových utkání, závodilo se v plavání, cvičila jóga nebo tančila zumba. Venkovní hřiště obsadili hráči fotbalu či softbalu, atletický ovál zase biatlonisté. V dalších pražských sportovištích se zájemci mohli účastnit aktivit, jako je lezení na umělé stěně, volejbal nebo třeba badminton.

Příležitosti zasportovat si využili v hojném počtu také studenti MFF UK. Těm se v několika soutěžních disciplínách dokonce podařilo obsadit stupně vítězů. Matfyzáci slavili úspěch v kanjamu, netradiční hře s létajícím talířem, v níž prvenství z minulého ročníku Rektorského sportovního dne obhájil tým tvořený Věrou Škopkovou a Stanislavem Kučerou. Další vítěznou dvojicí, tentokrát v badmintonu, se stali Veronika Slunéčková a Martin Červeň. Rovněž v šachu zvítězil student MFF UK David Žigmund. Třetí místo vybojovali Matfyzáci ve volejbale a stolním tenise.

Hlavním organizátorem letošního Rektorského dne byla Katedra tělesné výchovy Filozofické fakulty. Na zajištění programové náplně se však podílely také ostatní katedry a ústavy tělesné výchovy včetně KTV MFF UK. Ta letos organizačně zaštítila celkem šest sportovních soutěží, což bylo ze všech zúčastněných kateder nejvíce. V její režii byly volejbal, stolní tenis, kanjam, posilování, šachy a nově také veslování.

– OMK –