Absolventi Matfyzu podpořili záchranu rotundy

1. dubna 2016
Tereza Šimečková a Michal Jordan studovali informatiku na Matfyzu a dnes vedou úspěšnou firmu specializující se na výzkum médií. Agentura se angažuje v několika charitativních projektech a nyní se její spoluzakladatelé rozhodli finančně podpořit také svatováclavskou rotundu.

Ačkoli jsou spoluzakladatelé a akcionáři výzkumné agentury Nielsen Admosphere absolventy Matematicko-fyzikální fakulty, během svých studií se nesetkali. Michal Jordan ukončil studium oboru teoretická kybernetika, matematická informatika a teorie systémů pár měsíců před revolucí. Tereza Šimečková naopak studium datového inženýrství zahájila až po roce 1989. Poprvé se sešli až ve společnosti Median, odkud se posléze vydali budovat výzkumnou agenturu specializovanou na elektronické měření.

Společnost Nielsen Admosphere, dříve známá pod názvem Mediaresearch, již více než 13 let měří v českých domácnostech televizní sledovanost. Realizuje také monitoring reklamy, měří návštěvnost internetu a poskytuje výzkumný servis. Disponuje vlastní měřicí technologií a pracuje na vývoji softwaru určeného k analýze dat. Po 15 letech úspěšného podnikání i podpory různých charitativních projektů se Tereza Šimečková a Michal Jordan rozhodli finančně podpořit projekt záchrany rotundy sv. Václava na Malostranském náměstí.

Rozhovor s oběma dárci si můžete přečíst na Matfyz.cz

– RNDr. Karolína Šolcová a OMK –

Pomozte nám s rekonstrukcí

Vaše dary pomohou zachránit cenné historické dědictví a zpřístupnit prostor veřejnosti