Matfyzačka Eva Schmoranzerová převzala ocenění L'Oréal

3. června 2015
V devátém ročníku projektu L'Oréal Pro ženy ve vědě získala ocenění RNDr. Eva Schmoranzerová, Ph.D., z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Program podporující talentované vědkyně se koná pod záštitou organizace UNESCO. V letošním ročníku se utkalo o první dvě ceny 71 vědkyň.

„Mladým ženám pohybujícím se na poli vědy bych poradila vytrvat. Přítomnost žen ve vědeckém kolektivu přináší rozmanitost, která je pro fungování kolektivu důležitá, proto by se mladé vědkyně neměly nechat odradit případným počátečním neúspěchem,“ vzkázala z včerejšího udílení cen v prostorách Francouzského velvyslanectví v Praze doktorka Schmoranzerová.

Laureátka ceny se zabývá výzkumem nových metod zápisu informace v magnetických materiálech, novými technologiemi a způsoby, jak tuto informaci uchovávat na výrazně kratších škálách.

Mezinárodní projekt For Women In Science vznikl v roce 1998 na základě spolupráce organizace UNESCO a společnosti L’Oréal s cílem podpořit ženy působící na poli vědy a ocenit jejich úsilí. V České republice jsou částkou 250 000 korun každoročně ohodnoceny nadějné vědkyně, které na základě předložených vědeckých prací vybere odborná porota.

Celý rozhovor s dr. Schmoranzerovou si můžete přečíst na Matfyz.cz.

- iForum -