Programátoři z Matfyzu postupují

19. listopadu 2014
Programátoři ze středoevropských univerzit se v polovině listopadu sjeli v polském Krakově, aby změřili své síly v regionálním kole soutěže ACM-ICPC. Mezi nimi byli i studenti MFF UK.

Programátoři ze středoevropských univerzit se v polovině listopadu sjeli v polském Krakově, aby změřili své síly v regionálním kole soutěže ACM-ICPC. Mezi nimi byli i studenti MFF UK.

Regionální kolo programovací soutěže ACM- International Collegiate Programming Contest, CERC 2014, se odehrálo o víkendu 15. – 16. 11. 2014. Tomuto kolu předcházelo české a slovenské národní kolo, ve kterém studenti MFF prokázali vynikající znalost programování.

Do CERC 2014 se přihlásilo celkem 79 tříčlenných týmů z 34 univerzit sedmi středoevropských zemí. Za MFF UK soutěžila tři družstva ve složení:

• Filip Hlásek, Miroslav Olšák a Štěpán Šimsa,
  • Pavol Rohár, Jakub Šafin a Tomáš Šváb,
  • Vlastimil Dort, Lukáš Folwarczný a Dominik Smrž.

Družstva z studentů z Matfyzu se v celkovém pořadí umístila na 8., 13. a 23. místě, čímž dosáhla nejlepšího výsledku ze všech českých i slovenských univerzit. První matfyzácké družstvo si tím navíc vybojovalo postup do prestižního světového finále soutěže ACM, které se bude konat v květnu 2015 v Maroku.

Středoevropskému regionu bylo letos přiděleno pět postupových míst, z každé univerzity může postoupit pouze jedno nejlepší družstvo. Studenti Matfyzu tentokrát skončili právě jako pátí nejlepší v regionu, hned za tradičně výbornými polskými univerzitami ve Varšavě, Wroclawi a Krakově a za letošními suverénními vítězi z univerzity v Záhřebu.

Všechny informace o průběhu soutěže CERC 2014 a podrobné výsledkové listiny najdete na webových stránkách soutěže.

- Pavel Töpfer-