Startuje nový web Matfyz.cz

1. října 2014
Podívejte se, co se aktuálně děje na Matfyzu. Poznejte blíže matfyzáka a jeho studium, profesi a zájmy na novém webovém portálu Matfyz.cz.

Zatímco stávající webové stránky plní především informační funkci, web Matfyz.cz přináší nový, alternativní obsah. Najdete zde popularizační články, reportáže a novinky nejen ze života Matfyzu, ale také různé zajímavosti z fyziky, matematiky a informatiky. Rozmanitost příspěvků odráží různorodost aktivit studentů (studentské projekty a další iniciativy) i fakulty, která kromě výuky a vědecké činnosti organizuje soutěže, konference nebo společenské akce. Právě toto dění spolu s populárně-naučnými texty nový web prezentuje.

Právě teď si na Matfyz.cz můžete přečíst reportáž z pobytu prváků na Albeři, anketní zamyšlení děkana fakulty prof. Jana Kratochvíla o tom, kdo je pro něj matfyzák, nebo návod, jak si na zcela jednoduchých pokusech ověřit některé fyzikální principy.

Hlavním cílem nového webu je podávat zajímavé a aktuální zprávy o aktivitách, kterým se věnují studenti i pedagogové z Matfyzu. To všechno občas doplní pohled zvenčí, třeba názor učitelky češtiny na slova vteřina a sekunda.

Přesvědčte se sami o tom, že na Matfyzu to žije!

-omk-