Ozvěny mediálního léta

15. srpna 2014
Jméno MFF UK nezmizelo z českých médií ani v průběhu léta. Připomněly je televize, rozhlas i týdeník Respekt.

Jméno MFF UK nezmizelo z českých médií ani v průběhu léta. Připomněly je televize, rozhlas i týdeník Respekt.

Ještě v červenci přinesl časopis Respekt obsáhlý článek, který se ohlížel za letošním Robotickým dnem. Autor mimo jiné připomněl genezi celé soutěže, která vznikla v roce 2004 právě na naší fakultě, a v současnosti překračuje hranice národní akce.

Neformální rozhovor s informatikem a matematikem Stanislavem Živným zařadil do letního plánu studentský nezávislý časopis Easy. Prof. Živný v současnosti působí v Oxfordu a svá studia na Matfyzu připomněl hned v úvodních odpovědích. Dále pak srovnává systém a podmínky studia v České republice a ve Spojeném království.

Neobvykle velkou reportážní plochu věnoval informatikům magazín Leonardo Českého rozhlasu Plus. Autor pořadu, Marek Kuchařík, se podrobně zaměřil na problematiku umělé inteligence v počítačových hrách, které se podrobně věnuje skupina AMIS pod vedením dr. Cyrila Broma.

Letní média však zaujala také fyzikální problematika. Pořad Víkendové prázdniny na TV Nova zavítal mimo jiné do Kroužku fyziky, který se schází tradičně každý čtvrtek v budově Matfyzu v Troji. Reportáž ukázala nejen efektní pokusy, ale upozornila také na popularizační aktivity pod vedením dr. Vojtěcha Žáka.

Práce zaměstnanců MFF UK se objevila v průběhu léta také v časopisu Květy. Velký rozhovor o fyzice a motivacích pro její moderní výuku mu poskytla RNDr. Irena Dvořáková, Ph.D., z Katedry didaktiky fyziky. Připomněla mimo jiné projekty HeurékaElixír do škol.

-omk-