Startujeme na PragoFFestu

7. ledna 2014
Tajnosti oběžné dráhy, levitaci nebo umělou inteligenci nabídnou přednášky a expozice MFF UK na festivalu her a fantastiky PragoFFest, který probíhá na konci ledna.

PragoFFest je druhou největší akcí z rodiny festivalů her a fantastiky. Letošní ročník probíhá mezi 30. lednem a 2. únorem v Modré škole v Praze, na stanici metra C Háje. V rámci programu proběhne také prezentace Matfyzu ve formě přednášek a výstavních stánků.

„Jsem rád, že do nového roku vstupujeme zčerstva a se zajímavým programem nejen pro odbornou, ale především pro širokou veřejnost. Sci-fi, fantazie, hra a věda mají totiž mnoho společného. Jedno bez druhého by mohlo jen těžko existovat,“ uvedl proděkan pro PRopagaci dr. Martin Vlach.

V rámci matfyzáckého programu vystoupí doc. Štěpán Holub, který dal své přednášce název Dračí křivka a nekonečná šachová partie. Ukáže, jak si člověk může v myšlenkách snadno hrát s nekonečnem. Přiblíží například zajímavé vlastnosti nekonečných posloupností nul a jedniček. Za tajnostmi oběžné dráhy se pro změnu vypravíme v přednášce dr. Jaroslava Kousala.

Fyzikální expozice představí netradiční experimenty, které jinde neuvidíte. Budeme si pohrávat s levitací, neviditelností a opravdu psychicky odolní budou zkoumat „perpetuum mobile“. Informatici připravují setkání s umělou inteligencí nebo herní ukázky z populární počítačové hry Czechoslovakia 38–89. Podrobný program najdete na webu PragoFFestu.

Všechny srdečně zveme na setkání s Matfyzem uprostřed světa fantastiky a her!

- OMK -

Adresa: