Den otevřených dveří je za námi

29. listopadu 2013
Ve čtvrtek 28. 11. jste mohli navštívit Den otevřených dveří, který probíhal na několika místech po Praze. Na návštěvníky čekala spousta zábavy a cenných praktických informací.

Den začal v Národním domě na Vinohradech otevřením výstavy finalistů soutěže vědecké fotografie MFF UK FotoFest. Program byl také doplněn o přednášky profesionálních fotografů. Velmi zajímavé rady do života fotografů předal předseda poroty Miroslav Vojtěchovský.

Ve dvou dalších sálech zatím probíhal cvrkot návštěvníků. V přednáškovém sále, kde se střídala poučná část s praktickou, bylo plno. Program prokládaný matematickými příklady vrcholil odpověďmi na otázky, které vybraní studenti celé dopoledne od návštěvníků pečlivě vybírali. Panel zástupců MFF UK složený z proděkanů, studentského senátu, či zástupce pro stravování a menzy, velmi vtipně odpovídal na chytré otázky publika. Druhý sál nabídl přehršle malých stanovišť s technologickými vychytávkami, kde si každý mohl osahat to, „co se dělá“ na Matfyzu.

Paralelní program probíhal taktéž na Karlově a na Malostranském náměstí. Na Karlově probíhaly tematické přednášky zaměřené na fyziku a na Malé straně se konaly přednášky informatické a matematické. Program doplňovaly interaktivní stánky.

Důležitým bodem Dne otevřených dveří bylo také vyhlášení vítězů soutěže vědecké fotografie MFF UK FotoFest. Níže uvádíme jména vítězů ve všech kategoriích. Galerii si můžete prohlédnout zde.

kat. Vzdělání a technologická invence se vyplácí

• Na počátku byl rentgen, Stanislav Daniš

kat. Za vším jsou lidé – cena centra Foto Škoda

• Skáču za matfyz, Lucie Filipenská