Vyhrály týmy z Matfyzu

22. října 2013
Družstva Univerzity Karlovy složená z posluchačů MFF UK opět výrazně zvítězila v národním kole mezinárodní soutěže v programování ACM ICPC.

Družstva Univerzity Karlovy složená z posluchačů MFF UK opět výrazně zvítězila v národním kole mezinárodní soutěže v programování ACM ICPC. Týmy MFF UK obsadily první tři příčky stupínku vítězů.

Soutěž ACM ICPC (International Collegiate Programming Contest), kterou pořádá společnost Association for Computing Machinery, je vrcholovým kláním pro tříčlenná univerzitní družstva v programování. Na celém světě se jí každoročně účastní studenti z více než dvou tisíc univerzit. V letošním akademickém roce probíhá již její 38. ročník.

Ve společném českém a slovenském národním kole se o minulém víkendu střetlo 91 družstev z mnoha českých a slovenských vysokých škol. Národní soutěž pořádali pracovníci FEL ČVUT pod tradičním názvem CTU Open.

Tři nejlepší družstva z každé univerzity postupují do Středoevropského regionálního kola CERC ACM, které se uskuteční 15.-17. 11. 2013 v polském Krakově. Přejeme studentům mnoho úspěchů do dalšího kola.