Druhý maraton Khanovy školy

15. května 2013
MFF UK spolupořádala v sobotu 11. května překladatelský maraton Khanovy školy. Ta se snaží zlepšit možnosti vzdělávání pomocí multimediálních materiálů, které zdarma zveřejňuje na svém webu.

Překladatelský maraton se odehrával ve velké počítačové učebně v prostorách bývalé rotundy v budově MFF UK na Malostranském náměstí. Přestože překladatelská komunita dobrovolníků mezi sebou komunikuje především elektronicky, osobní setkání jsou vítaná především k řešení uživatelských připomínek, např. problému s výběrem a nabídkou dosud nepřeložených videí.

Česká mutace Khanovy školy se podle kritéria poměru početu přeložených videí versus početu mluvčích příslušného jazyka drží na sedmém místě v celosvětovém žebříčku.

A jaké jsou výsledky? „Padesáti dobrovolníkům se povedlo přeložit 82 videí a další prošla jazykovou a odbornou korekturou. V tomto týdnu budou nové překlady na Khanovu školu postupně přidány. Všem překladatelům a podporovatelům moc děkujeme,“ zveřejnila škola na svých stránkách.

- LSV -

Více foto: FB Khanova škola