Fakultní školy

Aktuality

V úterý 30. 5. 2017 navštívilo MFF UK pražské Gymnázium Na Vítězné pláni. V posluchárně F1 na Karlově pro ně byly připraveny experimenty, které ve své škole neuvidí. Během dvou devadesátiminutových bloků shlédli studenti celkem sedmi tříd prvního a druhého ročníku mnoho pokusů především mechaniky, elektrostatiky, molekulové fyziky a termiky. Akci připravil RNDr. Tomáš Kekule, Ph.D. z KVOF. Zde si můžete přečíst stručnou zprávu, kterou o setkání napsala jedna ze zúčastněných studentek.

Baví vás fyzika a experimenty? Nosíte v hlavě námět na zajímavý pokus? Přihlaste se do pátého ročníku soutěže Matfyz FEAT a získejte od Matfyzu až 19 tisíc korun. Více informací najdete v pozvánce.

V rámci spolupráce s Fakultními školami proběhla dne 18. 4. 2017 na MFF UK přednáška Jakuba Germota na téma Průlet světem umělé herní inteligence pro zhruba 40 studentů Gymnázia J. Heyerovského. Posluchači se seznámili s následujícími tématy: Jak implementovat umělého protivníka pro 3D hru? Jak zařídit, aby se choval chytře? A co strategie, jak se dělá umělý hráč pro ně? Na příkladech různých her si ukázali, jak se tvoří umělá inteligence pro soudobé počítačové hry. Pravidlové systémy, prohledávání stavového prostoru, hledání nejkratší cesty, animace a navigační struktury.

Alena Šedivá z táborského Gymnázia Pierra de Coubertina, které je Fakultní školou MFF UK, zvítězila v anketě ČEZ Ámos o nejoblíbenějšího fyzikáře školního roku 2016/2017. Z nominovaných ankety Zlatý Ámos ji vybrali zaměstnanci Skupiny ČEZ, která je partnerem soutěže. Bližší informace na: zde

MFF UK nabízí studentům již od 1. ročníku možnost zapojit se do řešení Studentských fakultních grantů (SFG) a získat tak stipendium. Prohlédněte si témata SFG (s kontaktními osobami) vhodná pro studenty nižších ročníků: fyzika, informatika, matematika.

Studenti z Gymnázia v Bílovci navštívili MFF UK. Přečtěte si krátkou zprávu o jejich exkurzi.

V sobotu 1. 4. 2017 pořádala Katedra didaktiky fyziky MFF UK Den pro učitele fyziky. Zde si můžete prohlédnout fotografie a přečíst krátkou reportáž o akci.

Nabídka přednášek, seminářů, témat pro SOČ a dalších aktivit pro Fakultní školy: matematika, fyzika, informatika, ostatní.

Nabídka dalších přednášek a seminářů: FYKOS

MFF UK nabízí přednostně Fakultním školám zapůjčení putovní výstavy Světélkování aneb Luminiscence čili Studené světlo. Bližší informace o výstavě naleznete zde.

Starší zprávy naleznete v sekci Uskutečněné akce

© 2013–2017 Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta. Design noBrother.
Za obsah odpovídá OVVP.